Když připojím usbc napájení, dostanu na VIN 5V jako u WEDOS D2 mini?
Dobrý den, tato deska nemá výstupních 5V. VIN je pouze pro přivedení 5V z jiného zdroje.
Dobrý den, plánujete naskladnit variantu s PCB anténou?
Dobrý den, ano tato varianta bude, ale momentálně nemáme přesný termín.
Dobrý den. Koukám se na schema verze 3.3 z května 2024 a divím se. Tam jsou dva stabilizátory na 3V3 (ME6211C33M56 a HT7833)? Proč o tom není zmínka v dokumentaci ani po šesti měsících od zahájení prodeje? Jestli jsem to dobře pochopit, tak když použiji uŠup na připojení sběrnice i2c musím IO4 dát do HIGH. Jiné využití IO4 tedy není možné. Ani v případě že uŠup nepoužiji, IO4 pro vstup/výstup není možné bez omezení používat. Prosím o vysvětlení důvodů a záměrů tohoto řešení případně doplnění popisu.
Dobrý den, ano je to tak, druhý stabilizátor je ovládaný pinem IO4. Je to z důvodů minimalizování spotřeby v režimu deep sleep. Tímto lze totiž odpojit napájení pro připojené periferie a celek pak odebírá jen to, co samotná deska. Tím se dosáhne maximální výdrže sestavy na baterii. Dokumentaci bohužel nemáme zpracovanou tak jak bychom si přáli, ale z toho důvodu je k dispozici kompletní schéma, ze kterého již pak vyplývá vše.
Dobrý den mohu s tím používat tuto baterii? https://www.laskakit.cz/geb-li-ion-baterie-1x18650-1s1p-3-7v-3200mah/
ale když spustím kód, která měří napětí tak mi to ukazuje pouze 0,9V ale baterie má 3.5V
Dobrý den, ano tuto baterii lze použít.
Používám Arduino IDE 2.3.2, target je ESP32C3 Dev Module.
Nemám programátor. Pro nahrání používám kombinaci tlačítek FLASH a RESET a nahrání normálně funguje
Jednoduchý příklad
Serial.begin(115200);
// Print an initial message to the Serial Monitor
Serial.println("ESP32 is ready. Please enter a message:");
Ale v Serial Monitoru se nic neobjevuje. Rychlost mám nastavenu stejně.
Má to s touto deskou fungovat nebo je třeba programátor?
Díky
https://blog.laskakit.cz/problemy-s-uart-usb-com-port-terminal-uart-cidlo/
Jde nějak vypnout tu integrovanou LEDku? Svítí hrozně intenzivně
Dobrý den, to je indikace nabíjení a ta bohužel svítí trvale, pokud není baterie připojena. Ta zhasne až při nabité batrerii.
Dobrý den, chtěl sem se zeptat jaký je maximalni možný odebírany proud z pinu 3V3 (pro napajení čidel jinych periferii)
Dobrý den, když se podíváte do schématu a pak do datasheetu použitého stabilizátoru, tak zjistíte, že pro periferie můžete použít až 500mA.
Dobrý den, má někdo funkčí kód na monitorování stavu baterie? Jakou desku mám použít v Arduino IDE?
Zdravím,
mute použit kód https://github.com/LaskaKit/microESP/blob/main/SW/esp32-c3_ADC/esp32-c3_ADC.ino
vybrat desku: ESP32C3 Dev Module
Dobrý den, chtěl jsem ze zeptat jaký typ konektoru pro akumulator je na teto desce, řípadne zda ho máte v nabidce?
Dobrý den, jedná se o konektor JST-PH 2Pin. V nabídce jej máme - https://www.laskakit.cz/jst-ph-2mm-telo-konektoru/?variantId=8415 + https://www.laskakit.cz/pin-pro-konektor-jst-ph/
Má prosím někdo aktuálně vyzkoušené s esphome?
Dobry den, ano esphome jede.
Dobry den, chtel bych se zeptat, zda tento modul obsahuje nabijecku baterii... Dekuji
Dobrý den, ano nabíječka pro 1S LIION/LiPOL je již na desce.
Dobrý den, koupil jsem si ESP32-C3-LPKit LA100032P a při měření spotřeby v deep sleep modu (za pomocí prográmku https://github.com/LaskaKit/ESP32-C3-LPKit/tree/main/SW/deepsleep_test ) mám spotřebu cca 200 μA. Program je kompilovaný a uploadnutý pomocí Arduino IDE. Je potřeba si dát pozor na nějaké nastavení, které by mohlo způsobit takto vysokou spotřebu? (USB CDC on boot mám disabled). S Meteo Mini jsem takový problém neměl.
Děkuji za radu
Dobrý den, je u IPEX verze, možnost použít pouze IPEX3 pigtail, nebo mohu použít i např. "Mini anténa 3dB 2.4G U.FL (IPEX) konektor" ?
Děkuji
Filip
Dobrý den, bohužel IPEX3 je konektor značně menší, než běžně používané U.FL/IPEX konektory. Takže Vámi odkazovanou anténu použít nelze.
Dobrý den, pro jedno čidlo potřebuji napětí 5V, které bych vyřešil LaskaKit Bat-Boost měničem 5V 0.6A DIO6605B.
Je rozumné tento boost napájet z A0 přes oboustranně propojený JP2 s tím, že bude zároveň měřeno napětí baterie přes IO0? Díky za radu.
Mám za to že step-up měnič je lepší napájet přímo z baterie která bude mít vyšší napětí než z 3V3 pinu ESP. Hledám tedy možnost zda je napětí baterie dostupné přímo na pinech Esp, což není, ale na tomto jumperu by vyvedeno mělo být. Propojením pak docílím toho, že napětí baterie bude na pinu A0 a ptám se zda to nevadí a zda je to vhodné řešení.
Dobrý den, nejsem si jist, že rozumím tomu, čeho potřebujete dosáhnout. Můžete to více rozvést?
Dobrý den, jak se bude tvářit nabíjecí obvod při připojení LiPol baterky?
Je možné obvod dlouhodobě provozovat s LiPolkou?
Díky.
Dobrý den, LiION a LiPOL jsou, co se nabíjení týče, identické baterie. Lze tedy LiPOL provozovat stejným způsobem.
Dobrý den.
Teď prodáváte desky verze 2.0? Čili nepotřebuji k tomu další programátor? Lze použít přímo USB-C kabel z PC, je tak?
Dále bych prosil o lepší popis konektorů na desce. Zde na fotkách konektory vidím, na guthubu ne. Jak to tedy je? Je deska připravena pro připojení baterie? Obsahuje dobíjecí obvod pro li-ion baterie? Lze připojenou baterii dobíjet přes USB-C konektor?
Předem děkuji.
T.
Omlouvám se, řídil jsem se pouze úvodní stránkou projektu (mohli by jste ji aktualizovat ????). Ve složce HW jsem našel schéma desky 2.1 a ze schématu je patrné, že čip pro dobíjení je přítomen a je propojen s USB-C konektorem. Prodáváte již jen desky verze 2.1?
Dobrý deň, v prvom rade -- veľmi pekná doska, cením dôraz na výber LDO. Programovanie cez PlatformIO a programátor bez problémov. Okrem nasledujúceho problému som s ňou zatial nemal žiadne problémy.
V poslednej revízii (zakúpené 8.11.2022) by podľa schémy zapojenia mali byť hodnoty odporového deliča pred IO0 pinom R7 = 1MΩ a R8 = 1.3MΩ (R8). Na mnou zakúpenej doske som však hodnotu R7 odmeral 330 kΩ, čo aj potvrdzujú výpočty vs. dáta ktoré mi lezú z ADC.
Celkom sa týmto znižuje rozsah napätia ktoré môžem priviesť na ADC pin, čo znemožňuje rozumné meranie napätia na baterke (predpokladám že kvôli tomu ste tam takto navrhli odporový delič?)
Do ďalšej verzie by som ocenil prístup priamo k IO0 bez deliča, napr. dvoma pájecimi ploškami ktoré vyberú medzi deličom vs priamym prístupom.
Ak sa jedná o kusovú vadu, tak by som to rád vyreklamoval. Ak sa jedná o vadu z SMT linky, tak by to bolo fajn na to do budúcna dať pozor.
Zdravím, vzhľadom na to že som na svojej doske odmeral hodnoty R7 = 330k a R8 = 1.3M, predpokladám že sa jedná o najnovšiu verziu, pretože v predch. verzii bol podľa githubu odporový delič 100k/130k.
Dobrý den, jakou verzi desky máte? Zmíněný dělič s rezistory 1M a 1,3M je až od verze 1.2. Ve verzích 1.0 a 1.1 jsou děliče s menšími hodnotami.
Dobrý den, zajímalo by mne, jak jste se dostali na uváděný odběr 7μA v deep sleep módu. Já se nemůžu dostat pod 80μA (měřím odběr z baterie) - k desce mám připojené pouze napájecí napětí 3,6V (Vcc - LiIon 18650), ostatní PINy jsou nezapojené, program tam běží
deepsleep_test.ino z GIThubu
PS.: problémy s RadioHead (viz níže) jsou zdá se vyřešeny, stačilo nepoužít originál verzi z airspayce.com, ale "github'ified" :-) master verzi z GIThubu
Dobrý den, tento údaj jsme změřili. Pro test jsme použili tento kód: https://github.com/LaskaKit/ESP32-C3-LPKit/tree/main/SW/deepsleep_test.
Ten řádek způsobující problémy (viz dole) je #include RH_ask.h - znaky větší a menší tohle fórum zjevně nezkousne (myslí si, že to uvnitř jsou tagy a vyřízne to :-/), takže ta předposlední věta v minulém příspěvku působí poněkud podivně.
Dobrý den, bohužel pro tyto moduly nemáme žádnou odzkoušenou knihovnu.
Dobrý den, nemáte náhodou nějakou vyzkoušenou knihovnu pro moduly bezdrátové komunikace na 433MHz (STX882/RTX882) pro tuto desku (resp. desky založené na ESP32-C3)?
Moje oblíbená RadioHead s normální ESP32 (LOLIN D32) bez problémů funguje, ale s tuto deskou (ESP32-C3-LPKit), resp. při přepnutí prostředí Arduino IDE na libovolnou desku založenou na ESP32-C3, mi začne kompilátor po spuštění kompilace vyhazovat chybová hlášení (v případě zájmu nasdílím), kompilace skončí neúspěchem a k přenosu zkompilovaného programu na desku tedy vůbec nedojde. Knihovna Radiohead zjevně z nějakého důvodu nezkousne desky postavené na ESP32-C3 (resp. nastavení parametrů pro tyto desky), při přepnutí na normální ESP32 (LOLIN D32) se to kompiluje bez problémů (takto zkompilované programy, ale nelze samozřejmě přenést do ESP32-C3 - viz moje předchozí příspěvky).
Stačí, když je v programu řádek #include a je zle (testováno pouze s tímto řádkem a prázdnými fcemi loop a setup).
Třeba knihovna wire.h se mi s ESP32-C3 zkompiluje bez problémů a I2C normálně funguje, co se týká RadioHead, tam to z nějakého důvodu nejde, takže bych potřeboval nějakou funkční alternativu .