LaskaKit LED Display 38mm TLC59116 I2C
Kód: LA141017Doprava zdarma
od 2000 Kč
30 dní na vrácení
pro registrované
30 dní na vrácení
Pro registrované zákazníky
Doprava zdarma
Pro objednávky od 2.000 Kč
Prodejem to nekončí
Reklamace řešíme do 5 dnů
Rychlá expedice
Do 24 hodin
Detailní popis produktu
Obrovský sedmisegmentový LED displej ovládaný pomocí I2C? Ano, máme! Navíc můžeš připojit více displejů za sebou. Stačí zapojit jeden po druhém.
Displej obsahuje řadič TLC59116, jedná se o LED driver používaný pro sedmisegmentové displeje. Driver TLC59116 má čtyři vstupy sloužící k výběru adresy I2C. Víš kolik desek můžeš spojit dohromady :-) ?
Adresa se nastavuje viz datasheet od TLC59116. Defaultně zapojené všechny propojky k GND s adresou 0x60.
Pozor, v poslední várce, nejsou osazeny kolíkové lišty! Je nutné je dopájet dodatečně. Pinové lišty nejsou součástí dodávky a je nutné je objednat zvlášť.
Specifikace:
- Čip: TLC59116
- 7 segmentový displej: FJ15101BH
- Připojení: I2C (default adresa je 0x60)
- Pracovní napětí: 3-5V
- Rozměry: 61.3x62.5mm
Součástí dodávky:
- 1ks LaskaKit LED Display 38mm TLC59116 I2C
Poznámka:
- Tento výrobek není samostatně funkčním celkem a může vyžadovat odbornou montáž.
- Fotografie výrobků jsou pouze ilustracemi na ukázku a někdy se mohou lišit od skutečného vzhledu předmětu. Avšak toto nemění jejích základní vlastnosti.
Doplňkové parametry
Kategorie: | LED displeje |
---|---|
Záruka: | 2 roky |
Hmotnost: | 0.04 kg |
3,5
2 hodnocení
Přidat hodnocení
5
4
3
2
1
2
M
Martin
Záměr dobrý, provedení výrobku trochu kulhá. Oproti fotografii chybí připojovací piny - ano je to uvedeno v popisu. Aby se lišta opírala o desku a nevylamovaly se, lze je dodatečně naletovat jen po vyletování 7-segmentovek - kontakty jsou pod nimi. Zejména při nižším nastaveném jasu svítí tečky u segmentů výrazně víc, než segmenty, je nutné zajistit programově oddělenou regulací jasu teček a segmentů. Tištěný spoj, ač budí zdání možnosti nastavení hw adresy displeje přes 4 trojce plošek A0-A3, má pod těmito ploškami a lakem propojenou střední plošku s GND. Aby šly vývody A0-A3 proletovat přes tyto plošky s Vcc (nebo zpět ke GND) a určit tak jinou hw adresu, je nutné tento propoj proškrábat - přerušit. Osazené 4 pinové konektory by mohly sloužit místo zapomenuté lišty s piny. Bohužel v nich není vyveden kontakt pro napájení segmentů a hw reset. Za mě dobře myšlený výrobek který shazuje nepovedený návrh desky, nekvalitní 7-segmentovky a zapomenutá lišta.
5
G
GT
Really interesting product, is there an example on how to use it on a Raspberry ?
R
Zapojení
Robin
Hezký den přeji , zakoupil jsem 2 moduly a mám k tomu jednu otázku než to zapojím špatně , na DPS jsou piny vcc,sda,scl,res,gnd ty jsou bez debaty to je mi jasné , ale je zde pak pin VCC_LED a tam směřuje moje otázka po prolezení vašeho gitu jsem kromě schématu zapojení v DPS nenašel jakým napětím napájet VCC_LED nebo jestli je tam nutné přivádět napětí ale ačkoliv pin VCC_led není připojen k IC tak předpokládám že je nutné, z hlediska segmentovky sem usoudil ž by to mělo být max 2,5v (červená led) ale raději se zeptám :) , bylo by prosím možné doplnit buď sem na web nebo do gitu schéma připojení k MCU a napajení díky :)
Odpovědět
Odpovědět
MF
Zapojení
Martin Frajdl
Dobrý den, na tyto otázky by Vám odpovědělo schéma zapojení a datasheet použitého obvodu TLC59116. Napětí sedmisegmentovek je oddělené, aby se dalo použít rozdílné napětí pro datové spojení I2C a segmentovek. Na segmentovky lze přivést např. 5V a na řídící obvod 3,3V. Řízení proudu segmenty displeje řídí TLC59116 nezávisle na napětí. Při 3,3V ale segmenty již svítily o neco menším svitem, tak doporučujeme použít 5V pro napájení segmentovek.
M
Nastavení hardware adresy
Martin
Jen jsem zkoušel, jestli jste ten produkt měli někdy v ruce. Evidentně ne. Propojky A0 až A3 sice budí dojem, že se s nimi dá hardware adresa nastavit - tři oddělené plošky, kde se střední proletuje buď vlevo nebo vpravo. Ovšem ten moula, co navrhoval plošný spoj s hrdým nápisem Laskakit-207S-1,5'' nechal střední plošky (vývody A0 až A3 z TLC59116) natvrdo propojené s GND namísto aby byly proletované s připravenou vedlejší ploškou GND nebo Vcc. Pokud je potřeba na jedné sběrnici dva displeje se dvěma různými hw adresami, musí se přerušit - proškrábnout plošný spoj mezi střední ploškou a GND. Teprve pak lze propojit střední plošku s Vcc nebo v případě potřeby zpět ke GND pouhým proletováním tak, jak to možná bylo původně myšleno, kdyby nebyl ten tištěný spoj pod tím.
Odpovědět
Odpovědět
KL
Nastavení hardware adresy
Konstantin Láska
Samozřejmě, že drželi a dokonce máme i hodiny s tím udělané.
Ten "trouba" to naopak správně vymyslel. Kdybychom udělali tak, jako vy, zůstali by piny A0-A3 v luftě, což by nemohlo zaručit správnou funkcí.
M
Změna I2C adresy
Martin
Píšete: "Konstantin Láska: Zdravím. Propojky A0-A3" Ano, to je jasné z datasheetu. Na desce jsou 4 trojce kontaktů označených A0 - A3. A0 až A3 jsou bity adresy, to je také jasné. Defaultní adresa má bity A0 až A3 nastavené na "low". Není mi jasné, jak propojit kontakty v rámci trojce např. A2, aby byl bit A2 nastavený na "high". Nikde také není uvedeno, jestli je nutné použít rezistor nebo stačí propojit některé z kontaktů.
Odpovědět
Odpovědět
KL
Změna I2C adresy
Konstantin Láska
Zdravím, už to vidím.
Defaultně zapojené všechny propojky k GND s adresou 0x60.
M
Změna I2C adresy
Martin
Jak změním hardwarovou I2C adresu, pokud potřebuju provozovat více displejů na jedné I2C sběrnici? Co vše je přesně ke změně hw adresy udělat? Děkuji.
Odpovědět
Odpovědět
KL
Změna I2C adresy
Konstantin Láska
Zdravím. Propojky A0-A3
VK
Barva displeje
Viktor Kubec
Dobrý den, nabízíte je i v jiných barvách? Případně, je možné, objednat jen desku bez displejů a osadit si to vlastním displejem?
Odpovědět
Odpovědět
KL
Barva displeje
Konstantin Láska
Zdravím, zatím pouze červená barva
RS
Pěkné
Radim Sejk
Moc pěkná deska se segmentovkami, která mě zaujala na pražském MF. Je k dispozici nějaký example, nebo návod, jak desku používat, ideálně s ESP mikrokontroléry?
Děkuji.
Odpovědět
Odpovědět
KL
Pěkné
Konstantin Láska
viz GitHub https://github.com/LaskaKit/Display-38mm-TLC59116-I2C