100W LED studená bílá 6000K
Kód: LA214021Doprava zdarma
od 2000 Kč
30 dní na vrácení
pro registrované
30 dní na vrácení
Pro registrované zákazníky
Doprava zdarma
Pro objednávky od 2.000 Kč
Prodejem to nekončí
Reklamace řešíme do 5 dnů
Rychlá expedice
Do 24 hodin
Související produkty
Detailní popis produktu
LED diody COB jsou provedeny na hliníkové základní desce která vyžaduje další přídavné chlazení odpovídající jmenovitému výkonu.
Přehřátí čipu má za následek jeho destrukci a stejně tak i krátkodobé překročení maximálního proudu vede ke zničení čipu.
Budeš potřebovat výkonný zdroj konstantního proudu a chlazení.
Specifikace:
Barva | bílá studená 6000K |
Velikost čpu | 52x40mm |
Svítivost | 90-110 lm/W |
Proud LED | 3000 mA |
Napětí | 30-32V |
Výkon | 100W |
Součástí dodávky:
- 1ks 100W LED studená bílá 6000K
Poznámka:
- Tento výrobek není samostatně funkčním celkem a může vyžadovat odbornou montáž.
- Fotografie výrobků jsou pouze ilustracemi na ukázku a někdy se mohou lišit od skutečného vzhledu předmětu. Avšak toto nemění jejích základní vlastnosti.
- Potřebuje chladič, nenapájej jí bez chladiče! Zničíš LED!
- Nedívej se do rozsvíceného chipu neboť toto může vyvolat trvalé poškození zraku!
- Není dovoleno se dotýkat zalévací hmoty neboť hrozí poškození čipu.
Doplňkové parametry
Kategorie: | LED diody |
---|---|
Záruka: | 2 roky |
Hmotnost: | 0.01 kg |
5,0
4 hodnocení
Přidat hodnocení
5
4
3
2
1
5
JK
Jan Kulich
Najviac som spokojny, produkt pracuje ako ma, vyborne dorucenie a spracovanie objednavky.
5
TŠ
Tomas Šimko
Vše super...
5
JF
Ján Fortiak
Plná spokojnosť. Svietivosť super. Dookúpil som k nej 60° šošovku a nemá to chybu
5
ZC
Zdeněk Coufal
Jsem spokojen, rychlá dodávka.
J
Teplota led
Jan
Dobrý den, na kolik stůpnů je tato led? Mám jí na hliníkovém chladiči(pro ni určeném), i s ventilátorem, a je horká na tolik, že na ní nelze udržet ruka. děkuji
Odpovědět
Odpovědět
J
Teplota led
Jan
používám tento chladič a i s teplovodivou pastou , mohlo by to být tím, že někdo v pytlíku zaměnil led 100w za 50w
MF
Teplota led
Martin Frajdl
Dobrý den, v tom případě budete mít nedostatečně nadimenzovaný chladič, nebo jste nepoužil teplovodivou pastu. Uchladit 100W LED bohužel není jen tak. Chce to opravdu účinné chlazení.
F
Jaký zdroj ?
Ferko
Prosím o radu,
krátkodobé překročení maximálního proudu vede ke zničení čipu - nerozumím, jak je to myšleno?
Každý spotřebič si přece vezme jen tolik proudu co potřebuje nebo se mýlím?
takže zdroj co máte v nabídce to nerozsvítí? nebo nějaký stab.zdroj co mám doma?
https://www.laskarduino.cz/zdroj-230-ac-dc-36v-5a-180w/ píšete 30-32V takže 36V ho předpokládám upeče taky..
Musím pořídit něco takového ?
https://www.infinity-component.hk/product/MEAN-WELL_LPC-150-2800.aspx
Předem díky za vysvětlení, určitě to pomůže více lidem.
Píše se tu samá chvála tak jsem zvědav :)
Odpovědět
Odpovědět
M
No ono je i dost těžké ji (tu 100W verzi) uchladit pod 60°C (tj. je potřeba obrovský chladič a to jako hodně a nebo přiměřený s aktivním chlazením). Neb při překročení nad těch cca 60°C začne tát hmota v které jsou LED čipy zalité, dělají se bublinky, LED čipy se přehřejí, a LED začne nenávratně ztrácet na světelném výkonu až nakonec odejde. U takto velkých výkonů LED se vyplatí jedině proudový zdroj pro LED diody, který bude mít hodnotu omezovacího/udržovacího proudu přesně stejnou, nebo nižší než je katalogová hodnota dané LED a napětí nad startovací hodnotou LED (pomocí výkonového rezistoru nemá smysl u takového odběru LED předřadník řešit - i malinká odchylka v hodnotě rezistoru, nebo zakolísání vstupního napětí se obrovsky projeví v napájení LED). Kolikrát je lepší rozdělit výkon na více menších LED. Osobně používám verze 10-50W a k nim mnou velice oblíbené proudové zdroje, resp. DC/DC měniče od firmy Mean Well z řady LDD (např. pro 50W LED co má proud 1500mA a napětí 30-32V se dá použít model LDD-1500H který má vstupní napájení 9-52VDC a na výstupu udržuje přesně 1500mA s napětím v rozsahu 2-46V a pomocí jednoho z pinů se velice snadno a nenáročně dá regulovat výstupní výkon a tak i svit LED a to jak nějakým "malinkým" trimrem, tak i třeba přes PWM z Arduina apod. a na vstup tohoto měniče již jen připojit nějaký dostatečně výkonný zdroj cca 36-48VDC/60W). Tyto rergulátory/měniče se tak dají díky řídícímu pinu využít i jako spínací prvky pro tyto LED, neb u běžných proudových zdrojů nemůžete spínat/vypínat vedení do LED (některé speciální to ale umožňují) neb proudový zdroj nesmí principiálně zůstat bez zátěže a pokud by se zase spínala ta část před proudovým zdrojem, vedlo by to asi k nečekaným rušícím efektům a nedosažení kýženého efektu (při pokusu o PWM regulaci nebo časté vypínání/zapínání - cílené blikání), kdyžto při použití mnou zmiňovaného MeanWell měniče toto odpadá a dá se regulovat rovnou výkon do LED jak se zamane. Co vím, tak běžně jsou k mání verze LDD na konci s písmenem H pro rozsahy napětí 9-52VDCIN/2-48VDCOUT a verze na konci s písmenem L pro rozsahy napětí 6-36VDCIN/2-30VDCOUT a to v různých proudových variantách cca 350-700-1000-1200-1500mA. Jo a jinak bacha na oči, už taková 10W led s nimi dokáže nepěkně zamávat, natož pak i pouhé bliknutí si do očí s 100W to už je skoro na bílou hůl... Bastlení zdar, ale na zdraví bacha ;-)
MF
Jaký zdroj ?
Martin Frajdl
Dobrý den, tento LED modul odebírá při 30V cca 1,5A a při 32V již cca 2,8A, což je už na hranici. Doporučujeme tedy zdroj s výstupním napětím 30V. Pokud budete chtít používat zdroj s napětím vyšším, je nutné použít zdroj s funkcí konstantního proudu, nebo použít nějaký modul, který zajistí nepřekročení hranice 3A LED modulem. Princip je obdobný jako u klasické LED diody, kdy má LED dioda napětí např. 2V a napájí se z 5V. U proudů LED diodou cca 20mA postačí k udržení maximálního proudu LED diodou rezistor s vhodnou hodnotou odporu.